Konstrukcja kołnierzyka, DOMOWE POMYSŁY
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Kołnierzyk mieszka w Krakowie. Kilka dni temu obronił tytuł inżyniera więc takie konstrukcje to dla niego pestka. Nasz admin mówi, że Kołnierzyk to najlepszy informatyk w naszym kraju... zaraz po nim oczywiście A konstrukcja Kołnierzyka jest prosta - sympatyczny z niego gość.
Konstrukcję kołnierzyka rozpoczynamy od przygotowania stójki. Jeśli jest już gotowa, to połowa sukcesu. Brakuje tylko kilku prostych zabiegów aby otrzymać nasz kołnierzyk. Na początek z wybieramy naszą kanciastą stójkę. Będzie ona nam potrzebna do dalszej pracy.
Na stójce z lewej strony zaznaczamy szerokość listwy na zapięcie.
Kolejna czerwona linia oznacza miejsce, do którego należy wszyć kołnierzyk. Zauważcie, że linia ta nie została narysowana na środku dodatku na listwę. Została ona przesunięta kilka milimetrów w prawą stronę. Dzięki temu po zapięciu stójki lewa i prawa strona kołnierzyka nie będą się dotykać. W zależności od tego o ile przesuniecie tę linię od środka listwy, tak daleko będą od siebie obie części kołnierzyka. Wystarczy przesunięcie około 2-3 mm. Jeśli przesuniecię więcej, obie części kołnierzyka będą po prostu dalej od siebie.
Na naszym rysunku zamalowany został na czerwono obszar. Ten obszar należy odrysować.
Odrysowany obszar ukladamy do góry nogami (odbicie względem osi x) nad naszą stójką. Na tym czerwonym kawałku zbudujemy kołnierzyk.
Spójrz jakie to proste. Jedyne co stało się w tym kroku to: pomalowanie na czerwono dołu naszego elementu. Potem po prawej stronie przedłużyliśmy w górę środek elementu o około 1,5 do 2,0 cm. Środek naszego nowego elementu to oczywiście środek kołnierzyka. Góra kołnierzyka została narysowana pod kątem prostym do środka kołnierzyka. Następnie pod kątem prostym w dół połączyliśmy z dołem kołnierzyka. I już prawie gotowe.
W tym kroku nie stało się nic innego, jak wymazanie wszelkich niepotrzebnych linii. Został jedynie kołnierzyk, który w poprzednim kroku narysowany został czerwoną linią. Kołnierzyk jest prawie gotowy, należy jeszcze nieco zmienić jeden z rogów.
Górną linię kołnierzyka wydłużamy o 0,7 cm i łączymy z rogiem na dole. I gotowe.
Oto nasz kołnierzyk w parze .
Oczywiście kołnierzyk może mieć różne rogi. Tutaj nie musicie już zastanawiać się nad jego konstrukcją, wystarczy domalować taki kształt, jaki Wam się podoba. To może być naprawdę dowolny róg, nawet taki w postaci kwiatka... tylko jak to potem uszyć?
Czy wszystko jasne? To do dzieła!
[ Pobierz całość w formacie PDF ]